Newsy

Czym charakteryzują się zmywarki przemysłowe?

Nie każdy wie, jak ważne są zmywarki przemysłowe w sektorze gastronomicznym lub hotelarskim. Dzięki nim możemy zachować wszystkie swoje naczynia, czyli talerze, sztućce, szklanki, wyroby szklane w odpowiedniej czystości. Kuchnie o charakterze przemysłowym charakteryzują się zgiełkiem i ilością stale brudnych naczyń. Dlatego te maszyny są specjalnie zaprojektowane, aby ułatwić pracę i wykonać to zadanie w bardzo krótkim czasie. Krótko mówiąc, wybierzmy zmywarkę, którą zamierzamy zainstalować w swoim zakładzie i zadbajmy o nią we właściwy sposób. W końcu liczy się wydajność i rezultaty przez wiele lat.

Wygląd i działanie zmywarek przemysłowych bardzo różnią się od tych, które wszyscy mamy w domu. Przemysłowe zmywarki do naczyń wykonane są z bardzo wysokiej jakości stali nierdzewnej i wykonują znacznie krótsze cykle mycia, który trwa kilka minut. Dzieje się tak głównie, dlatego że w branży hotelarskiej potrzebujemy wszystkiego, aby być bardziej sprawnym.

Z drugiej strony rozmiary zmywarek przemysłowych mają bardzo szeroki wachlarz. Niezależnie od tego, czy chodzi o rodzaj działalności, przestrzeń, jaką mamy w kuchni, czy tempo pracy, będziemy potrzebować jednego lub innego rozmiaru. Różnią się one jednak nie tylko wielkością i prędkością, ale także sposobem dystrybucji wody. Woda oczyszcza się w temperaturze i pod ciśnieniem, które jest idealne do nienagannego mycia w krótszym czasie.

Istnieją różne rozmiary, modele i marki zmywarek przemysłowych wraz ze specjalnymi akcesoriami do nich przeznaczonymi. Każdy z nich służy do pokrycia podstawowych potrzeb. Przede wszystkim będę mówił o podstawowych rodzajach zmywarek w zależności od wielkości, pojemności i funkcji, jaką wykonują w kuchniach i ich formacie. Oprócz tego przeróżne rodzaje zmywarek charakteryzuje się przede wszystkim strukturą i rozmiarem. Są one idealne dla średnich i dużych zakładów, które muszą myć naczynia w dużych ilościach. Są one łatwe do odróżnienia również dzięki eliptycznym ramionom.

Aby zainstalować ją poprawnie w kuchni, musimy ją zlokalizować tuż obok zlewu. W tym będzie służyła jako stół wejściowy i inny stół, który znajduje się tuż przy wyjściu, aby móc tu mieścić wszystkie brudne naczynia. Istnieją także zmywarki przemysłowe, które są idealne dla zakładów o nieco mniejszym rozmiarze i świetnie nadają się do umieszczenia zarówno pod zlewem, jak i przy każdym stole roboczym w kuchni. Rozmiary koszy mieszczą się w przedziale od 35 cm do 40 cm sześciennych, a pojemność koszy również się zmienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?