Newsy

Gdy śmierć zabiera to co najcenniejsze…

Niespodziewany koniec wędrówki człowieka, szczególnie bolesny dla bliskich, powoduje emocjonalny kryzys. 

W myślach pojawia się pytanie „co dalej?”, „jak sobie z tym poradzić?”. Na ludzi spada ogromny żal i smutek, a także odpowiedzialność za organizację pogrzebu. 

Ze śmiercią bliskiego należy się pogodzić. Nie nastąpi to od razu, niejednokrotnie najlepszym co  można sobie dać to czas i cierpliwość. 

Żałoba

Odejście bliskiej osoby wiąże się z rozpoczęciem smutnego okresu tęsknoty, żalu, cierpienia i szukania odpowiedzi na pytanie dlaczego śmierć dopadła naszych krewnych bądź przyjaciół. Jest to bardzo przygnębiający i ciężki czas. Wewnętrznie przeżywamy głęboka stratę. Trudno zmierzyć się ze śmiercią, zwłaszcza gdy była tak niespodziewana. W okresie żałoby należy pozwolić sobie na przeżywanie tych wszystkich smutnych i frustrujących emocji. Ten czas jest po to aby pogodzić się z takim biegiem wydarzeń. Zmarły na zawsze będzie żywy w sercu i pamięci.  

Mimo powrotu do codzienności, smutek często powraca wraz z różnymi rocznicami, sytuacjami, które dają okazję do wspomnień. Wtedy, gdy szczególnie brak bliskiej osoby daje o sobie znać.

Doświadczenie żalu może zmienić bliskich, lecz najczęściej z uwagi na zmarłego starają cieszyć się życiem i funkcjonować normalnie.

Owocna okazuje się wiara w to, że zmarłemu jest lepiej „po drugiej stronie”, że jego cierpienie zakończyło się.

Pogrzeb 

Pożegnanie człowieka, jego fizycznej formy, często uświadamia bliskim zmarłego co się tak naprawdę stało. To co do nich nie dochodziło przez te kilka dni po śmierci, teraz staje się bardzo realne. Rodzina czy przyjaciele pragną zapewnić bliskiej osobie godne, ostatnie pożegnanie. Jest to pewien sposób wyrażenia wdzięczności za życie, jakie ofiarował zmarły, ale także głęboka manifestacja uczuć żalu i cierpienia oraz wyniesienie zmarłego na piedestał.

Usługi pogrzebowe - usługa kremacji

Z pomocą organizacji pochówku przychodzą nam zakłady pogrzebowe, dzięki którym uroczystość staje się dostojna. 

Oferowane przez nich usługi pogrzebowe mają szeroki zakres. Firmy te zapewniają wsparcie i pomoc. Często przedstawiciele zakładów załatwiają formalności w urzędzie, dzięki czemu bliscy nie muszą martwić się tak wieloma sprawami związanymi z pochówkiem.

Oferują także transport zwłok, kremację, wybór trumny lub urny oraz złożenie zwłok lub prochów w grobie. 

Na naszej stronie znajdziesz przydatne porady, które ułatwią Ci przejście przez ten trudny okres. 

Znajdziesz rzetelne rady na temat wyboru zakładu świadczącego usługi pogrzebowe, organizacji pogrzebu, czy zasadę krok po kroku co należy robić, gdy śmierć bliskiego zaskoczy. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?