Newsy

Przygotowanie do pogrzebu

Śmierć członka rodziny wiąże się nie tylko z traumatycznymi przeżyciami, ale również pociąga za sobą potrzebę zorganizowania pochówku oraz uregulowania wszystkich kwestii formalnoprawnych w urzędach.

Pomoc zakładu pogrzebowego – Szczęśliwie niezwykle pomocnymi w takich sytuacjach są zakłady pogrzebowe, które nie tylko mogą zająć się pochówkiem zmarłego, ale również wszystkimi kwestiami związanymi z urzędami, transportem zwłok, oprawą ceremonii, czy też z ewentualną stypą. Dzięki temu część obowiązków zostaje zdjęta z rodziny i pozwala jej na spokojną żałobę.Kremacja zwłok - usługi pogrzebowe

Mimo bezcennej pomocy ze strony zakładu lub domu pogrzebowego powinniśmy zapoznać się z podstawowymi kwestiami związanymi z pogrzebem, które pomogą nam w podjęciu konkretnych decyzji związanych z pochówkiem. Jednym ze źródeł, takich informacji jest witryna internetowa pamietajmy.eu, na której zdobędziemy tak cenne w tym momencie dla nas informacje dotyczące nekrologów, epitafiów, ceremonii pochówku, czy też o zyskującym na popularności funeral planning.

Jakie decyzje należy podjąć

Oprócz epitafium, czy też nekrologu, o których informacje znajdziemy na podanej stronie internetowej pogrzeb wiąże się z decyzją o formie pochówku. Wpierw należy zdecydować czy oczekujemy pogrzebu religijnego, czy też świeckiego. W drugim przypadku ceremonia pochówku poprowadzona zostanie przez mistrza ceremonii.

Inną kluczą kwestią jest podjęcie decyzji dotyczącej zwłok. Zakłady pogrzebowe oferują zarówno pochówek ciała zmarłego w trumnie w grobie lub grobowcu, jak i kremację zwłok. Decydując się na kremację urnę wraz z prochami możemy pochować w grobie, grobowcu, jak i w specjalnie przygotowanym dla urn kolumbarium. Miejsca tego typu są dostępne w większości Polskich miast.

Kremacja czy tradycyjny pochówek

Jest to w pełni indywidualna decyzja każdej rodziny. Decydując się na kremację należy być świadomym, iż zgodnie z polskim ustawodawstwem nie ma możliwości rozsypania prochów zmarłego. Mogą one być złożone jedynie w kolumbarium lub w grobie. Kremacja może dotyczyć zarówno pogrzebów świeckich, jak i religijnych, jako że kościół katolicki nie zabrania takiej formy pochówku. Jedynym warunkiem jest odprawienie pogrzebu przed kremacją.

Dużą zaletą takiego rozwiązania jest obniżenie kosztów pogrzebu. W przypadku tradycyjnego pochówku należy uwzględnić między innymi koszt trumny, czy też transportu zmarłego. W przypadku kremacji koszta te są niwelowane i pozwalają przeznaczyć zachowane fundusze na inne elementy pochówku. Jest to jeden z powodów zyskującej popularności tego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?