Newsy

Motywacja do działania

Coraz więcej osób przechodzi na stronę zdrowego trybu życia. Jest to bardzo dobry ruch, ponieważ świat jest tak ułożony, że coraz trudniej jest być fit. Praca siedząca przez 8 godzin, następnie powrót do domu i dźwiganie zakupów po drodze, a na sam koniec siedzenie i patrzenie w telefon lub telewizor. Tak wygląda życie bardzo wielu osób. Jednak jeśli chce ktoś coś zmienić i poprawić swoje samopoczucie to ma niewiele do stracenia. Najtrudniejszy jest pierwszy krok, a potem wszystko idzie z górki.

 

Najtrudniejszy jest początek

Zmotywowanie się do ruszenia na spacer po pracy jest dla wielu osób za trudne. Początki są zawsze trudne i małymi krokami należy iść do swojego celu. Jeśli ktoś wcześniej nie ruszał się zbyt dużo, to może zamiast jechać samochodem do pracy to przejdzie się. Można iść na dłuższy spacer z psem, można zacząć zwiedzać swoje miasto. Wszystko to spowoduje, że organizm zacznie przyzwyczajać się po woli do wysiłku i dzięki temu będzie mógł lepiej się rozwijać.

Plan działania

Warto inspirować się innymi osobami, jednak plan działania powinien być bardzo indywidualny. Trzeba po kolei wypisać sobie kroki, które będzie się chciało robić żeby dojść do swojej wymarzonej formy. Nie chodzi tutaj o formę z okładki czasopisma dla kulturystów, tylko dobrą formę psychiczną, która pozwoli na czerpanie radości z życia. Przykładowy plan działania może wyglądać następująco:

1. Dłuższe spacery (można pobrać aplikacje do liczenia kroków i dziennie ustawić liczbę 8000).

2. Dodatkowe aktywności fizyczne (np. bieganie, siłownia, rower, orbitrek)

3. Przestać marnować czas na telefon i telewizor (robienie sobie weekendu bez ekranu)

4. Podróżowanie (ostatni krok to coś co człowiek lubi robić ale wydaje się jemu, że nie ma za bardzo na to czasu)

Takim planem można z miesiąca na miesiąc patrzeć, gdzie się jest i ile jeszcze zostało do końca. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie to za parę miesięcy będzie można podróżować z radością na twarzy.

 

Brak motywacji

Oczywisty jest fakt, że w końcu każdego złapie brak motywacji i trzeba wiedzieć jak sobie z tym radzić. Dobrym sposobem jest ktoś kto wesprze do działania. Takie osoby można łatwo znaleźć np. w internecie na stronie https://fitnessklub.com.pl. Osoba prowadząca, pomoże w dalszej drodze i wesprze w przypadku utraty motywacji do dalszego działania. Dobrą motywacją będzie również sama lista, na którą można spojrzeć w trudniejszych momentach żeby uzmysłowić sobie, że jest się niedaleko wyznaczonego celu i warto dać z siebie wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?