Newsy

Szukamy odpowiedniego fungicydu

Zainteresowanie fungicydami przez cały rok jest bardzo duże. Jeśli posialiśmy zboża to szanse na to, że będą zaatakowane przez choroby są bardzo duże. Musimy sobie z tym jakoś poradzić, a innego rozwiązania jak wydajne fungicydy nie znajdziemy.

Oznacza to, że trzeba będzie przejrzeć oferty, jakie są teraz w sprzedaży, a wtedy wybierzemy coś, co parametrami spełnia nasze wymagania. Jednym ze składników, który powinien znaleźć się w fungicydzie jest difenokonazol i jeśli jest w składzie to można się tym środkiem chemicznym interesować. Dla nie jest istotna nazwa, ale istotny jest skład, dlatego każda zainteresowana walką z chorobami osoba powinna kupić to, co jest najskuteczniejsze. W zależności od tego, z jaką chorobom w zbożach mamy problemy tak trzeba będzie dobierać mieszankę. Wszystko po to żeby skuteczność była bardzo wysoka i żeby jeden oprysk wystarczy na całość. Najczęściej maksymalna zalecana dawka to około jednego litra na hektar. Nie opłaca nam się przesadzać z ilością, bo jeśli tyle zalecił producent to tak trzeba będzie zrobić i wtedy rośliny są bezpieczne i wolne od chorób, które próbują je atakować.

Większe plony

Jeśli choroby zaatakują nasze plony i w porę sobie z nimi nie poradzimy to niestety, ale sytuacja będzie dramatyczna. W ostateczności trzeba będzie wszystko zaorać i straty będą stu procentowe, możemy też mieć trochę szczęścia i wtedy plony będą tylko zmniejszone. To oznacza, że trzeba będzie zainteresować się fungicydami wcześniej, a wtedy w porę choroby zaatakujemy. Przełoży się to na większe plony i większe zyski. Dobrze, że można sobie dopasować taki środek chemiczny, który będzie bardzo skuteczny. Taki środek, który spełni nasze wymagania znajdziemy na stronie difenokonazol. Jeśli jesteśmy zainteresowani wysoką, jakością to właśnie tutaj ją znajdziemy i na pewno będziemy bardzo zadowoleni. Wreszcie będzie można sobie skutecznie poradzić z chorobami, które będą nękały nasze uprawy. Warto to wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?