Newsy

Jak wybrać dobry program magazynowy?

Jeśli chodzi o wybór właściwego programu magazynowego dla naszej firmy, ważne jest, aby zrozumieć nasze potrzeby, związane z magazynem i korzyści z posiadania zintegrowanego systemu. Ważne jest, aby taką wiedzę zdobyć jeszcze przed rozpoczęciem procesu selekcji. 

Konieczność wdrożenia nowego systemu

Największym wyzwaniem dla wdrożenia oprogramowania magazynowego jest przekonanie swoich podwładnych. Większość menadżerów zgadza się z twierdzeniem, że system rachunkowości jest koniecznością. Jednak nie zawsze zauważają jednocześnie potrzebę wdrożenia programu magazynowego. Dlatego są potrzebne mierzalne dane, takie jak współczynnik błędu prognozowania, zwrot autoryzowanych materiałów.

Zespół osób decyzyjnych

Należy zebrać ludzi, którzy decydują, czego potrzebuje firma od nowego systemu i jakie funkcji musi zawierać. W zależności od wielkości firmy może być to kierownik magazynu, główny przedstawiciel finansowy i dyrektor IT. Zdecydowanie należy określić obowiązki każdego członka zespołu. Powinni wiedzieć z góry, ile potrzeba ich czasu i wysiłku. Może też istnieć konieczność restrukturyzacji priorytetów pracy podczas fazy selekcji i wdrażania. Upewnijmy się, że nasz zespół projektowy ma potrzebne zasoby do wykonania zadania.

System przyjazny dla użytkownika

Nawet jeśli oprogramowanie magazynowe będzie zawierało wszystkie potrzebne funkcje, a nie będzie przydatne dla użytkownika, nie spełni swojej roli. Pracownicy nie będą w stanie zmaksymalizować wszystkich korzyści. Dlatego upewnijmy się, że nasz programy magazynowe będą logicznie opracowany i łatwy w użyciu. Możemy zadać dostawcy kilka podstawowych pytań.

  • Czy system umożliwia użytkownikom łatwe sortowanie i wyświetlanie informacji, aby wiedzieli dokładnie co robią w danym momencie?
  • Czy oprogramowanie zawiera dogodny model nawigacyjną i wygodną przeglądarkę?
  • Czy oprogramowanie może dostarczać dane w czasie rzeczywistym w oknie operacji magazynowych i dostęp do kluczowych danych za pomocą zaledwie kilku kliknięć?

Integracja z systemem księgowym

Poszukajmy rozwiązania magazynowego, które będzie zintegrowane z obecnym systemem księgowym. Upewnijmy się, że nasi pracownicy mogą skuteczniej śledzić zapasy i realizację zamówień. Integracja w czasie rzeczywistym, informacje o zapasach i wysyłce potrzebnych danych mogą zmniejszyć ilość popełnianych błędów, obniżyć wymagania kadrowe dla osób, odpowiedzialnych za wprowadzanie danych i poprawiać dostęp do informacji w całej organizacji. Najlepszym rozwiązaniem będzie funkcjonowanie programu jako modułu w naszym systemie ERP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?