Newsy

Jak wybrać dobrą pracownię usg w Krakowie?

Każda kobieta, spodziewająca się dziecka, pragnie być objęta jak najlepszą opieką lekarską. Tego samego pragnie jej partner, czy najbliższa rodzina, zwłaszcza jeśli dzidziuś będzie pierwszym potomkiem. Przez tych dziewięć wyjątkowych miesięcy kobieta przechodzi szereg badań, jak pomiar ciśnienia, morfologia, badanie moczu czy test obciążenia glukozą, jednak najbardziej wyczekiwane badanie dla każdej przyszłej mamy to badanie ultrasonograficzne, ponieważ umożliwia niejako spotkanie z własnym dzieckiem – zobaczenie go czy usłyszenie jego bijącego serduszka.

Zrób sobie badanie USG

Jak często powinno się USG w ciąży?

W trakcie ciąży badanie USG powinno być wykonywane minimum trzykrotnie:

– pierwsze pomiędzy tygodniem 11. a 14;
– drugie pomiędzy tygodniem 20. a 22;
– trzecie po 30. tygodniu.

Jeśli ciąża jest zagrożona lub mnoga, usg wykonuje się zwykle częściej.

Dlaczego badanie ultrasonograficzne w ciąży jest tak ważne?

W trakcie badań USG, doświadczony lekarz dokonuje pomiaru płodu, określa jego wiek, wagę, stan rozwoju poszczególnych narządów, położenie, prawdopodobny termin porodu. Dobry lekarz, pracujący na porządnej jakości sprzęcie jest również w stanie określić ryzyko wad genetycznych, płeć, objętość wód płodowych.

Tanie badanie USG w Krakowie

Jakie są rodzaje USG?

Dzisiejsze możliwości technologiczne pozwalają z większą niż kiedyś dokładnością na oglądanie dzidziusia w brzuchu mamy.
Wyróżnić możemy następujące rodzaje USG:

– USG 2D (klasyczne i kolorowe): najpowszechniej spotykany rodzaj badania; aparat daje płaski obraz dziecka i jego narządów;
– USG 3D: nieruchomy obraz, prezentowany w trzech wymiarach, pozwala przykładowo zobaczyć buzię dziecka;
– USG 4D: ruchomy, trójwymiarowy obraz płodu.

Jak wybrać dobrą pracownię USG w Krakowie?

Warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniej pracowni, która sprosta naszym oczekiwaniom i której jakość przełoży się na piękne wspomnienia lub choćby pamiątki w postaci pierwszych zdjęć czy nawet filmików (USG 4D) z życia płodowego dzidziusia.
Wybierając dobrą pracownię USG w Krakowie zwróćmy więc uwagę na sprzęt jaki ona posiada, opinie na jej temat (warto w tym celu prześledzić internetowe fora), a także na temat pracujących w niej specjalistów. Najłatwiej poszukania rozpocząć w internecie, wpisując po prostu odpowiednią frazę, jak na przykład: „USG w Krakowie„.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?